::  Úvod  ::


Obec Kožlí leží v okresu Písek na severu Jihočeského kraje. V současnosti má 54 obyvatel.
  • Čistý vzduch, průmyslem nezatížená příroda a překrásná příroda předurčují okolí obce k využití pro turistiku.  Lesy a louky nabízejí vynikající možnosti sběru plodů. 
  • Obec se nachází přímo na okraji rozsáhlého orlického parku, založeného v první polovině 18. st., jehož dominantou je zámek Orlík, vzdálený přibližně 2 km od Kožlí.
  • Nedaleko obce se nachází orlické jezero, které vzniklo v roce 1961 postavením Orlické přehradní nádrže.


Společnost Velký Vír s.r.o. založená obcí spravuje nedaleký autocamping Velký Vír - jedno z nejznámnějších zařízení na březích orlického jezera. V kempu je možné ubytování v chatách tří kategorií, v karavanech a ve stanech. Před dvěma lety bylo v areálu vybudováno nové sociální zařízení.  V kempu a okolí jsou výborné podmínky pro koupání, rybaření, vodní sporty a turistiku.  V restauraci přímo v kempu pořádány taneční  večery. Více informací naleznete na stránkách autocampingu: www.velkyvir.cz.


Turistickou dominantou okolí je zámek Orlík, vzdálený přibližně 2 km od Kožlí. Původně gotický hrad založený v 2. polovině 13. stol. Současná podoba zámku se třemi typickými kulatými věžemi pochází z přestavby z poloviny 19. stol. 


Obec Kožlí je členem Dobrovolného svazku obcí severního Písecka. Více informací najdete na internetových stránkách www.severnipisecko.cz.


kontakt:
Obecní úřad Kožlí, 398 04 Čimelice,
tel.: 382 275 161, Starosta: Jiří Pont, sekteretářka: Zdena Štědronská